Bo i po co….

Doświadczyłem dzisiaj jak kruche może być życie… Doświadczyłem dzisiaj jak szybko możemy odejść, jak szybko możemy się unicestwić… Wychodzimy z domu i nie wiemy gdzie nasza droga się zakończy… może więc warto przed wyjściem pomyśleć o tym, czy się wychodzi z czystym sercem…. czy nie czujemy do nikogo urazy… dzisiaj zastanowiłem się przez ułamek sekundy kiedym dostrzegł czoło pojazdu czy to już koniec… Widać Miłosierny Bóg stwierdził, że jeszcze nie czas na mnie… widać Bóg, który kocha nawet mnie powiedział „o nie…. za szybko by było”…

* * *

„Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po krańce naczyniek włoskowatych.”

Bohumil Hrabal – Zbyt głośna samotność

Bo nie sztuką jest pięknie czytać a sztuką jest tak złożyć słowa by te stały tym cukierkiem, do którego z chęcią sięgają ci, których przyciąga ciekawość do słowa… Tak by słowa czytane rozpłynęły się nam w ustach jak likier słodki….

* * *

A jednak się powiedziało „chcę”, ale się zobaczyło, że kiedy się chce to nie zawsze tak będzie… Jest chciejstwo sprawcze i nasze oraz chciejstwo, które nie od nas zależy…. i to chciejstwo zapragnąłem…. i nie dostałem… Mimo wszystko powiedziałem sobie dzisiaj, że „chcę”….

Dawno temu czytałem taką przypowieść… Sześcioletni chłopiec mówi, że on nie wierzy w Boga…na pytanie dlaczego… odpowiedział, że kiedyś był bardzo głodny i przechodząc koło cukierni bardzo prosił Boga by mu darował jednego pączka i mimo że bardzo prosił nie otrzymał… Wtedy pewien głos Mu odpowiedział… a czy wszystko o co prosimy musi być nam dane?… czy to że nie otrzymujemy o co prosimy znaczy że Bóg nas nie wysłuchał?… Nie… On nas wysłuchał…. i powiedział „nie”…. bo czy Bóg musi nam wszystko dawać co chcemy…

Jesteśmy wszyscy tym małym chłopcem…. pragniemy, prosimy a czasem żądamy…. Czy musimy wszystko otrzymać????

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.